« Back to all Briefings

GFMD та коаліція на чолі з Львівським медіафорумом запускають платформу реагування у галузі технологій та журналістики для українських незалежних медіа

26. November 2023

[Краків, Польща – 26 листопада 2023 р.] – Global Forum for Media Development (Глобальний форум розвитку медіа) і Львівський медіафорум з гордістю оголошують про запуск Tech and Journalism Crisis and Emergency Mechanism (T&JM) — Механізму для кризових і надзвичайних ситуацій у галузі технологій і журналістики в Україні.

Ця спеціальна платформа спрямована на розв’язання проблем, пов’язаних з обліковим записом на відомих технологічних платформах, надаючи рятувальний круг для довірених і верифікованих голосів у журналістиці.

Механізм для кризових і надзвичайних ситуацій у галузі технологій і журналістики (T&JM) пропонує важливий канал ескалації для українських незалежних медіа, які стикаються з видаленням облікових записів, призупиненням чи блокуванням, неправильним маркуванням, тіньовим баном або повторними суперечками щодо модерації вмісту на платформах соціальних мереж. Ініціатива була оприлюднена сьогодні на конференції Re:COVER у Кракові, Польща, як пряма відповідь на гостру потребу розрізняти та захищати професійні та надійні місцеві джерела інформації онлайн.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року основні технологічні платформи намагалися відрізнити голоси журналістів, які заслуговують на довіру, від джерел дезінформації, що зробило незалежні медіа вразливими до замовчування та проблем, пов’язаних з обліковими записами.

Виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін наголосив на важливості розв’язанняцих проблем:

“Акаунти наших незалежних медіа продовжують довільно блокувати або призупиняти. Їхній контент, що висвітлює війну, несправедливо видаляється або занижується у рейтингу. Я дуже сподіваюся, що Механізм для кризових і надзвичайних ситуацій у галузі технологій і журналістики  забезпечить важливий канал донесення кейсів до адміністрації соцмереждля розв’язанняцих критичних проблем, особливо на місцевому рівні. Ми закликаємо технологічні компанії щиро долучитися до цієї ініціативи заради вільної преси та демократії в Україні”.

Українські та міжнародні експерти використовуватимуть дані, зібірані в процесі роботи механізму,для адвокації системних змін у політиках технологічних платформ.

Альона Невмержицька, генеральна директор Громадського, визнала важливість колективних зусиль у збереженні правди:

“У часи війни синергія між технологіями та журналістикою стає ключовою, і ця ініціатива є рятівним кругом для медіа в Україні. Підтримуючи нашу здатність долати виклики, вона не лише захищає цілісність інформації, але й зміцнює саму суть вільної преси — наріжного каменю перед обличчям труднощів”.

Коаліція організацій підтримки української журналістики та медіа на чолі з Львівським медіафорумом співпрацюватиме, щоб допомагати медіа в навігації та ескалації значних інцидентів модерації з основними технологічними платформами.

Ольга Мирович, керівниця Львівського медіафоруму, наголосила на життєво важливому зв’язку між українськими медіа та їхньою аудиторією в соціальних мережах:

“Ми впевнені, що Механізм для кризових і надзвичайних ситуацій у галузі технологій і журналістики допоможе зберегти та зміцнити цей зв’язок. Він також має на меті надихнути медіа глибше вникати у правила соціальних платформ і відповідальніше підходити до їх дотримання”.

Усвідомлюючи важливість захисту незалежної журналістики та свободи медіа в Інтернеті, GFMD об’єднався з партнерськими організаціями та експертами з усього світу, які додали свої знання та досвід цій критично важливій ініціативі.

Участь у Механізмі для кризових і надзвичайних ситуацій у галузі технологій і журналістики (T&JM) в Україні є відкритою та добровільною. Механізм не виступатиме як стандарт якості, не звільнятиме медіа від модерації чи гарантуватиме розв’язання конфліктних ситуацій на користь медіа. Незважаючи на це, механізм збиратиме дані, пов’язані з інцидентами та їх результатами, забезпечуватиме канал донесення кейсів до адміністраціїта пропонуватиме додаткові ресурси своїм користувачам.

Запуск механізму в Україні є пілотним: коли він продемонструє потенціал для більш широкого застосування, GFMD сподівається зробити механізм доступним для використання в інших регіонах

GFMD та Львівський медіафорум запрошують усі зацікавлені сторониу сферах технологій, медіа та журналістики приєднатися до цієї ініціативи. Разом ми можемо створити цифрове середовище, яке сприятиме вільній і незалежній журналістиці, бореться з дезінформацією та захищатиме права людини та свободу слова.

Контактні дані

Щоб отримати додаткову інформацію про Механізм, надішліть нам електронний лист на адресу: techandjournalism@gfmd.info

Або зверніться до наших команд за адресою:

Global Forum for Media Development
Laura Becana Ball, Advocacy and Policy Manager, lbecanaball@gfmd.info

Lviv Media Forum

Olga Myrovych, CEO, myrovych@lvivmediaforum.com

Про Global Forum for Media Development (GFMD)

Глобальний форум з розвитку медіа є найбільшою глобальною спільнотою з розвитку медіа, свободи медіа та підтримки журналістики. Завдяки співпраці, координації та колективним діям наша мережа з 171 організації, які є членами GFMD, створює, просуває та реалізує політику та програми для підтримки журналістики як суспільного блага.

Про Львівський Медіафорум

Львівський медіафорум має на меті розширення можливостей медіа-спільнот на регіональному, національному та місцевому рівнях та підтримку діалогу в суспільстві за допомогою медіа. З 2013 року Львівський медіафорум є ключовим механізмом нетворкінгу для журналістів, громадських активістів та медіа-інфлюенсерів, які шукають спільних рішень у мінливому медіа-ландшафті. Основна мета LMF — зробити українські медіа життєздатними: глобальними, професійними, етичними та дієздатними.

Про коаліцію T&JM в Україні

Коаліція T&JM в Україні, яку координує Львівський Медіафорум, відіграє ключову роль в операційній структурі T&JM. Ця коаліція відіграє важливу роль у визначенні та оцінці медіа-суб’єктів, які можуть отримати вигоду від каналу ескалації, забезпечуючи відповідність процесу потребам і викликам, характерним для українського медіа-ландшафту.

  • Львівський медіафорум
  • Центр Демократії та Верховенства Права (CEDEM)
  • Інститут масової інформації
  • Детектор медіа
  • Громадянська мережа “Опора”
  • StopFake
  • Лабораторія цифрової безпеки
  • Media Development Foundation
  • Інтерньюз Україна
  • Комісія з журналістської етики

Про T&JM партнерську та експертну групу

У рамках партнерської та експертної групи T&JM українські та міжнародні експерти, які вносять свій безцінний досвід і знання, щоб переконатися, що підхід T&JM ґрунтується на найкращих практиках і ефективно відповідає потребам журналістських організацій.

Серед партнерів та експертів T&JM – Daniel Bedoya Arroyo (Access Now), Thibaut Bruttin and Bertrand Mossiat (Journalism Trust Initiative/Reporters Without Borders), Zoey Barthelemy (Internews), Bojana Kostic (Consultant), Ruth Kronenburgh (Free Press Unlimited), Courtney C. Radsch (Open Markets Institute), Charles Turner (OCCRP), Elodie Vialle (Pen America) та багато інших. Понад 30 організацій та інституцій долучилися до формування цієї ініціативи, в тому числі шляхом консультацій у Ризі та Парижі.

Search

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.